Участь у науковому дослідженні та міжнародній конференції

Доцент кафедри морфології, к.б.н. Гринцова Н.Б., перебуваючи у відрядженні в інституті Нейроімунології Словацької академії наук (м.Братислава, Словаччина) в рамках наукового дослідження, фінансованого апаратом уряду Словаччини, взяла участь у роботі міжнародної конференції «ADVANCES IN EXPERIMENTAL NEUROIMMUNOLOGY 2023». Конференція проходила з 18 по 20 червня 2023 року в мальовничому куточку Словаччини-містечку Смоляніце, на базі старовинного замку, що є офіційною резиденцією Словацької Академії наук.

Гринцова Н.Б. виступила з усною доповіддю «Heavy metals and neurodegenerative diseases: the response of the rat’s pineal gland astrocytic glia  under conditions of long-term influence  of heavy metal salt’s mixture and different periods of adaptation» в рамках грантового проекту ««Shorter- and longer-term mechanisms of multimodal interventions to prevent dementia (JPND Multi-MeMo)», в якій презентувала закордонним колегам результати власних досліджень.  Науковий доробок Гринцової Н.Б. щодо впливу солей важких металів на епіфіз щурів органічно вписався в загальне тло конференції, що була присвячена вивченню нейродегенеративних захворювань організму.

Так, незважаючи на складні умови сьогодення і обмежені можливості, участь у подібних заходах є необхідною складовою створення нових наукових контактів і отримання подальших грантових проєктів.