Гостьова лекція Валентини Бумейстер у рамках програми «Запрошені професори»

31 жовтня на запрошення кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи природничого факультету в рамках програми «Запрошені професори» Житомирського державного університету імені Івана Франка у змішаному форматі відбулась відкрита лекція завідувачки кафедри морфології Бумейстер Валентини на тему «Кора головного мозку: відомі факти та нові знання». Лекція була проведена для здобувачі освіти ОП «Біологія» бакалаврського і магістерського рівнів. У лекції були зроблені акценти на історичний очерк нейрофізіології; локалізацію проекційних центрів кори головного мозку та порушення, які виникають при їх ураженні.

Також було розглянуте актуальне для сьогодення питання хронічного стресу, у якому ми всі перебуваємо з початком широкомасштабної агресії росії проти нашої країни, вплив війни на наш мозок, та зміни, які це викликає в мозку і як ці зміни віддзеркалює наша психіка і наша поведінка. Закінчилися лекція висвітленням інформації про цікавий міжнародний проєкт HUMAN BRAIN PROJECT