Музей анатомії людини в сучасному університеті

На кафедрі морфології Навчально-наукового медичного інституту СумДУ відбувся круглий стіл, на якому була представлена для обговорення нова концепція розвитку музею анатомії людини. Музей анатомії людини відіграє велику роль у системі підготовки сучасних лікарів, адже він є науково-дослідним та культурно-освітнім центром, де вивчають, зберігають, використовують і популяризують анатомічні колекції з науковою та освітньою метою. Учасники круглого столу відзначили, що музей має бути реформований і функціонувати як своєрідний інститут, у якому традиційні техніки виготовлення анатомічних препаратів, препарування та пластинації будуть поєднуватись з цифровими технологіями візуалізації та інноваційними формами навчання. В ході цікавої дискусії був вироблений план розвитку та окреслені конкретні кроки, які дозволять досягти поставленої мети, а саме: переформатування існуючих та створення нових секцій музею, розробка нової схеми експозиції та маршрутів екскурсій, впровадження нових методів проведення реставраційних робіт, створення каталогу та розробка електронної системи фондово-облікової документації, діджиталізація музейних ресурсів.
Наразі в музеї анатомії людини експонується близько 500 анатомічних препаратів. Музей запрошує відвідувачів і пропонує як групові, так і індивідуальні екскурсії за попередньою домовленістю.

Куратор музею: кандидат біологічних наук, доцент Дмитрук Сергій
тел.: 095-503-71-01