Отримання валідних результатів імунохемілюмінесцентного аналізу: майстер-клас від професіонала

Питання забезпечення достовірності експериментальних даних завжди перебуває у фокусі уваги будь-якого дослідника. Від того як воно буде вирішено врешті решт залежить доля головної ідеї конкретної наукової роботи. Саме тому, за ініціативи голови експертної ради роботодавців ОНП «Біологія» завідувача клініко-діагностичної лабораторії Університетської клініки СумДУ Валентини Шарко, організовано та проведено майстер-клас для аспірантів-біологів Медичного інституту. Валентина Шарко практично продемонструвала всі етапи виконання імунологічного дослідження, на прикладі виявлення антитіл Anti-SARS-CoV-2, на автоматичному імунохімічному аналізаторі Cobas e411 (Roche, Швейцарія) та акцентувала аспірантів на важливі аспекти методики, які слід тримати під постійним контролем для досягнення валідних результатів.

Враження аспірантів від майстер-класу у прямій мові аспірантки 2-го року навчання Катерини Михайличенко:

«Сьогодні ми отримали важливу інформацію, насамперед для експериментальної частини наших дисертаційних робіт. Спектр показників, які можна вивчати за допомогою цього метода на представленому аналізаторі є дуже широким і особисто у мене виникла нова ідея щодо дизайну мого дослідження. Я майже впевнена, що мій науковий керівник професор Валентина Бумейстер підтримає мою ідею, а моя робота отримає належне визнання з боку наукової спільноти».