Цикл лекцій на актуальні теми клінічної анатомії та оперативної хірургії

Кінець жовтня, початок листопада 2023 року були насичені цікавими подіями від європейської наукової спільноти. Відбувся цикл лекцій на актуальні теми клінічної анатомії та оперативної хірургії. Науковці з Університету Масарика (Чехія), доктор Marek Joukal та доктор Libor Streit, продемонстрували онлайн майстер-клас із застосування деяких сучасних технік реконструктивної пластичної хірургії, акцентуючи увагу, насамперед, на анатомічних аспектах.

Колеги з Університету Загреба (Хорватія), доктори Ruza Grizelj, Jurica Vucovic, Tomislav Luetic, Kresimir Bulic, поділились унікальним досвідом успішного вирішення доволі рідкісної клінічної задачі – хірургічного розділення сиамських близнюків.

Спікери з Університету Кембріджа (Велика Британія) доктор Eve Robertson-Waters і доктор Andrew Grainger присвятили свою лекцію анатомічним особливостям будови й біомеханіки колінного суглоба та проблемі діагностики й медичної візуалізації травм м’язів і сухожилків.

Ми вдячні нашим колегам з університетів Європи за їх цінний вклад у розвиток медичної освіти в Україні та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю. Такі заходи є гарним стимулом до пізнання для студентів та постійного професійного розвитку для викладачів.

Висловлюємо щиру подяку докторам Cecilia Brassett та Sarah L. Fawcett, клінічним анатомам Центру Анатомії Кембриджського університету Великої Британії, а також доценту кафедри морфології СумДУ Ользі Приходько за їх активну допомогу та сприяння в організації циклу лекцій.