Ukrainian (UK)Russian (RU)English (UK)

Про нас

Кафедра нормальної анатомії, гістології, цитології, топографічної анатомії і оперативної хірургії була однією із перших на створеному у травні 1992 року медичному факультеті Сумського фізико-технічного інституту. Першим завідувачем кафедри була представник Київської анатомічної школи, учениця провідного морфолога України І.І.Бобрика, доктор медичних наук Шевченко Олена Олександрівна. Навчальний процес на кафедрі 1 вересня 1992 року, крім завідуючої кафедрою, розпочали: к.м.н. Т.П.Бинда, к.м.н. А.Б.Сухарєв, лікарі С.В.Волков та В.П. Петренко (викладали анатомію людини); к.м.н. Г.І.Мардарь, лікарі С.І.Крупська та Т.П.Бєлих (викладали гістологію, цитологію і ембріологію). У листопаді 1992 року до них приєднався анатом доцент, к.м.н. О.О.Устянський, у березні 1993 року - гістолог, к.б.н. Л.В.Васько. З вересня 1993 року на кафедрі викладачами анатомії працюють лікарі Л.Г.Сулім та І.В.Болотна. У березні 1994 року до викладацького колективу кафедри приєднались проф. В.З.Сікора та доц. В.Ю.Ільїн. З 21 березня 1994 року кафедру очолив проф. В.З.Сікора, а курс оперативної хірургії і топографічної анатомії - доц. В.Ю.Ільїн. З 1994 року на кафедрі викладачами почали працювати В.І.Каваре та Л.І.Кіптенко. Після закінчення аспірантури при кафедрі викладачами працюють: Г.Ф.Ткач (з 2003 року), О.В. Кореньков (з 2011 року), О.О. Приходько (з 2011 року). В різний час викладачами на кафедрі працювали: В.І.Швачко (1994-1996 роки), В.Я.Пак (1994-1998 роки), С.В.Павличева (1996-1998 роки), О.С.Погорєлова (2005 – 2009 роки), М.В.Погорєлов (2005-2012 роки). 

На кафедрі навчаються студенти І - ІІІ курсів медичного факультету, котрі вивчають дві базові дисципліни: анатомію людини (І - ІІІ семестри), та топографічну анатомію з оперативною хірургією (IV - V семестри). Навчальна база кафедри дозволяє проводити навчання студентів на найсучаснійшому рівні. 

 

Комп'ютерний клас кафедри оснащений 15-тю сучасними комп`ютерами. Лекційна аудиторія оснащена мультімедійним проектором. Секційні зали та навчальні кімнати оснащені сучасними стендами, плазменими екранами, вітринами сухих навчальних анатомічних препаратів. 

 

В анатомічному музеї експонується більше 300 оригінальних анатомічних препаратів, виготовлених самостійно 

 

Операційний блок має сучасне операційне обладнання, що дозволяє проводити операційне втручання на піддослідних тваринах. 

 

На базі кафедри три роки поспіль проводилась Всеукраїнська олімпіада з топографічної анатомії та оперативної хірургії (2002-2004 роки). На цих олімпіадах студенти нашого вузу тричі зайняли перші місця. Починаючи з 1997 року по 2006 рік, студенти факультету гуртківці кафедри, прийняли активну участь у всіх Всеукраїнських олімпіадах з анатомії людини, де кожен рік також займали призові (І - ІІІ) місця. В навчальний процес впроваджені навчальні та комп`ютерні програми, ситуаційні задачі, "ділові ігри", виготовлення сухих та вологих анатомічних препаратів, операційні втручання на тваринах. В 2005 році навчання на кафедрі проводиться згідно вимогам Болонського процесу. Навчальні програми та плани дисциплін адаптовані до цих вимог. За період існування кафедри видано 8 навчальних посібників з грифом МОЗ України. Завідувач кафедрою є співавтором "Українського стандарту міжнародної анатомічної номенклатури", ряду сучасних підручників та посібників з анатомії людини. Надруковано 96 найменувань навчально-методичної літератури, оформлено більше 100 навчальних стендів.

Контакти.

адреса: 40018, м. Суми, вул. Санаторна, 31
телефон: (0542) 65 – 40 – 64
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.