В СумДУ приймали професора зі Словацької Республіки

33676313 1751870738213566 645057831061422080 o 1

25-26 травня 2018 року Сумський державний університет відвідала директор інституту анатомії медичного факультету одного з найбільших університетів Словаччини – Університету ім. Коменського (м. Братіслава), доктор філософії, професор Елішка Кубікова.

Візит мав офіційний формат і відбувся на запрошення ректорату СумДУ та завідувача кафедри морфології медичного інституту, професора Валентини Бумейстер.

В ході візиту відбулись зустрічі з директором медичного інституту, доцентом Андрієм Лободою та викладачами кафедри морфології. Елішка Кубікова ознайомилась з науковими здобутками та навчально-методичною роботою кафедри. Особливе враження на гостю справила багата колекція експонатів музею нормальної анатомії. Професор відзначила високу професійну майстерність викладачів кафедри в частині виготовлення анатомічних препаратів.

received 1991191677622235

У процесі плідної дискусії були обговорені проблеми і перспективи підготовки майбутніх лікарів у Словаччині та Україні. Елішка Кубікова розповіла про напрямки фундаментальних і прикладних наукових досліджень, які проводять вчені інституту анатомії Університету ім. Коменського, презентувала основні досягнення у галузях нейробіології, кардіології, онкології, ендокринології та метаболоміки. Викладачів кафедри морфології особливо зацікавили методики пластинації (бальзамування і консервування анатомічних об’єктів) та віртуальні технології у навчанні (віртуальний атлас анатомії, віртуальна клініка), які застосовують словацькі колеги.

received 1991192860955450

Гарну атмосферу візиту доповнила змістовна екскурсія вулицями міста Суми, відвідування затишних кав’ярень, прогулянка човном та відпочинок на мальовничому березі Блакитного озера.

За підсумками візиту було досягнуто домовленості про взаємодію у науковій та навчально-методичній сферах між Сумським державним університетом та Університетом ім. Коменського м. Братислава.

IMG 20180529 093303